Virtuální kancelář Spectrum - Nechoďte do kanceláře, když nemusíte!

Jak probíhá prodej ready made
společností?

Přemýšlíte o koupi předzaložené společnosti a hledáte informaci o tom, jak probíhá prodej ready made společnosti a jak ho zrealizovat? Přečtěte si náš informační článek, který vám odpoví na vaše otázky ohledně prodeje ready made společností.

Co je to ready made společnost?

Ready made společnost je v dnešní obchodní praxi již zcela běžný pojem, který označuje společnost, která je založena za účelem jejího prodeje podnikateli, který s ní následně podniká a rozvíjí svou vlastní podnikatelskou činnost. V praxi se nejvíce jedná o společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti, jež představují nejvhodnější formu pro podnikání v České republice. Ready made je již zapsána v obchodním rejstříku. Taková společnost má přiděleno již své identifikační číslo, má již plně splacený základní kapitál a současně má potřebná živnostenská oprávnění, jež jsou zapsána na živnostenském rejstříku. Ready made společnost nikdy nepodnikala, ani nevyvíjela žádnou hospodářskou činnost, nemá závazky ani dluhy, za což na 100% ručíme.

Proč je pro vás výhodnější prodej hotové firmy?

Hotová firma, resp. ready made společnost, již existuje, má svou právní subjektivitu a proto není třeba realizovat právní a jiné kroky k jejímu založení před zahájením vlastního podnikání. Podnikatel se tak může plně věnovat svému core businessu a nemusí ztrácet čas agendou, které nerozumí, je složitá a časově náročná. Zahájení podnikání je tak výrazně kratší a efektivnější, pokud vám prodej ready made společnosti zajistí zprostředkovatel. Velkou výhodou je i skutečnost, že podnikatel nemusí disponovat potřebnými finančními prostředky pro složení základního kapitálu.

Ready made společnost prodáváme s kompletním administrativním a poradenským servisem - prakticky okamžitě a po převodu můžete začít ihned podnikat. Zajistíme převod předzaložené společnosti vč. služeb notáře ve velmi krátkém termínu i do tří hodin od zaslání podkladů a vy můžete začít ihned podnikat. Pro přípravu převodu nebo rezervaci nepožadujeme žádné zálohy ani platby předem.

Prodej ready made společností Brno

Jaké jsou konkrétní kroky při prodeji ready made společnosti?

Prodej ready made společností se realizuje ve třech hlavních krocích.

  1. Začíná konzultací s podnikatelem o jeho představě o jeho nové společnosti. Podnikatel se musí rozhodnout, jaký bude název (obchodní firma) společnosti. Dále je s ohledem na požadovaný předmět podnikání třeba zvolit příslušná živnostenská oprávnění. Podnikatel musí vědět, jaká bude vlastnická struktura společnosti a kdo bude oprávněn za společnost jednat.
  2. V druhé části prodeje ready made společnosti se realizuje valná hromada společnosti u notáře, který vyhotoví notářský zápis, jehož obsahem jsou změny relevantních skutečností popsaných v první části procesu.
  3. Ve třetí části se provede kompletace právně relevantních dokumentů potřebných pro zápis změny do obchodního rejstříku (vč. zajištění výpisu z živnostenského rejstříku). Následně se dokumenty doručí příslušnému obchodnímu rejstříku, který změny do OR zapíše.

Proč realizovat koupi ready made s námi?

Naše společnost má rozsáhlé zkušenosti s prodejem ready made společností. Naši specialisté důkladně ovládají příslušné právní předpisy a měsíčně úspěšně zrealizují několik desítek takových transakcí. Pokud chcete mít jistotu koupě prověřené firmy se všemi náležitostmi, pak nás kdykoli kontaktujte. Vyjdeme vám maximálně vstříc dle vašich individuálních požadavků.


Prodej ready made společností

Ready made společnosti Brno - VIRTUÁLNÍ KANCELÁŘ SPECTRUM s.r.o. Adresa: Příkop 838/6, Brno, Jihomoravský kraj. Telefon: +420 545 175 944. .
Bezplatná linka 800 566 566
Podnikatelské poradenství

Podnikatelské poradenství

poradenství v oblasti přípravy,
zahájení a rozvoje podnikání
IBC Centrum, V. patro
Příkop 838/6, CZ-602 00 BRNO
Mapa